Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Dziedzictwo w cyfrze!

slider_ekultura_dziedzictwo w cyfrze

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 5 maja 2015 o godzinie 18.30 w Pauzie In Garden. W trakcie spotkania pokażemy, jak z połączenia technologii cyfrowych i dziedzictwa tworzy się nowa oferta kulturalna. Czasem jest ona tworzona przez instytucje kultury – coraz częściej jednak jest budowana oddolnie przez indywidualnych zapaleńców czy młodych przedsiębiorców. Pokazują oni, że prywatna inicjatywa będzie odgrywała coraz większą rolę w tym, jak będziemy czerpać z kultury w przyszłości. Jeśli ciekawi Cię połączenie technologii cyfrowych, kultury i ekonomii, to na tym spotkaniu znajdziesz wiele wiedzy i inspiracji.

Spotkanie odbędzie się w formule prezentacji konkretnych przypadków. Przedstawimy historie trzech przedsięwzięć – wszystkie one wykorzystują technologie i kręcą się wokół tworzenia własnych kolekcji lub nawet własnego muzeum. Historie będą prezentowane przez ich bohaterów i twórców, którzy opowiedzą: Skąd przyszła inspiracja? Dlaczego warto? Jak postrzegają swoją misję? Oraz jaka jest przyszłość tych ciągle niszowych projektów?

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną:
Wirtualne Muzea Małopolski – Alicja Sułkowska-Kądziołka, Paweł Świercz
Wirtualne Muzeum Erotyzmu – Michał Pałasz
Kazimir – Patrycja Radaczyńska, Wiktoria Dalach

Każde wystąpienie będzie trwało nie dłużej niż 15 minut, a po ich zakończeniu będzie czas na pytania i dyskusję.

Wirtualne Muzea Małopolski – portal, na którym zaprezentowano ponad 900 eksponatów w technologii 2D i 3D z kilkudziesięciu małopolskich muzeów. Jedno z najgłośniejszych przedsięwzieć tego typu w Polsce. Projekt jest realizowany w partnerstwie przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego — Lidera projektu i Małopolski Instytut Kultury (MIK) — Partnera i głównego realizatora projektu, w porozumieniu z 35 muzeami.

Przewodnik Kazimir to aplikacja mobilna, która będzie dawać możliwość szczegółowego poznania historycznej żydowskiej dzielnicy Krakowa. Zabierze użytkowników w nieznany świat – pełen legend, zdarzeń i osób – który przez wieki kształtował tożsamość krakowian. Obok niego, równolegle pokazany zostanie Kazimierz współczesny – twórczy i inspirujący. Ta aplikacja to wyjątkowa podróż w czasie.

Wirtualne Muzeum Erotyzmu – to prowadzony od trzech lat, niekomercyjny, wirtualny projekt kuratorsko-artystyczny, którego misją jest promocja sztuki erotycznej i kulturoznawcze spojrzenie na erotyzm ludzki. Osoby za nim stojące, Aleksandra Toborowicz i Michał Pałasz, mają nadzieję niebawem założyć “fizyczne” Muzeum Erotyzmu w Krakowie.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i zapraszania znajomych osób zainteresowanych tematem digitalizacji!

Spotkanie odbędzie się 5 maja o godzinie 18.30 w kawiarni PauzaInGarden.