Liczymy na to, że nasze działania będą miały wpływ na szerokie grono osób, dla których świat cyfrowy jest elementem codziennego funkcjonowania. Chcemy, aby cyfrowa kultura była mocniej obecna w tym świecie; żeby była odczytywana, interpretowana, przerabiana, używana, wykorzystywana.

Chcemy też pokazać, że za pośrednictwem Internetu da się zobaczyć wiele wartości kulturalnej, do której dostęp w świecie fizycznym często jest trudny – bo drogo, bo daleko, bo brak czasu.

Nasza misja jest szeroka, jednak przy realizacji tego projektu w szczególności myślimy o:

1. Pracownikach instytucji kultury, organizatorach kultury, kuratorach wystaw.

Jeśli należysz do grupy osób odpowiedzialnych za projektowanie i tworzenie usług kulturalnych, na stronie naszego projektu znajdziesz wiele inspiracji. O cyfrowych obrazach kultury myślimy, jako o pewnym zasobie, w oparciu, o które stworzyć nieskończoną liczbę usług – chcemy zbierać ciekawe, innowacyjne przypadki, opowiadać o nich i stymulować dyskusję o tym, jak wykorzystywać digitalizację do wzbogacania oferty kulturalnej.

2. Edukatorach.

Jeśli edukujesz, opowiadasz historie, inspirujesz, to na naszej stronie znajdziesz liczne odnośniki do miejsc, gdzie znajdują się cyfrowe obrazy kultury wysokiej jakości, w oparciu o które będziesz mógł budować fabułę wystąpień, lekcji, szkoleń, warsztatów. Znajdziesz też dużo syntetycznych informacji o polskiej digitalizacji – jej historii i dynamice. Dowiesz się także wiele na temat polityki kulturalnej.

3. Grafikach. Studentach kierunków artystycznych, designu, projektowania – pracownikach kreatywnych w ogóle.

Jeśli tworzysz przy użyciu cyfrowych narzędzi, często bazujesz na przetwarzaniu tego, co już istnieje. Prawdopodobnie aktywnie szukasz też inspiracji odnośnie form, kształtów, kolorów, czy innych estetycznych aspektów tworzenia grafiki – czy to użytkowych, czy tych bardziej artystycznych. Na naszej stronie udostępnimy bazę tych obrazów cyfrowych dziedzictwa polskiego, które są wysokiej jakości i nie są obwarowane prawami autorskimi. Możesz z nich dowolnie korzystać w swojej pracy twórczej.